תשאירו פרטים

וניצור עמכם קשר

  פירוק חברה מרצון

  פירוק מרצון

  פירוק מרצון הוא אחד משתי הדרכים "לסגור" חברה.

  הליך פירוק מרצון (בד"כ ע"י בעלי התפקידים של החברה), כשמו כן הוא – רצון של החברה או בעליה, לפרק ולחסל את החברה, אך זאת אך ורק בתנאי שלחברה אין חובות כלפי צדדי ג' (למשל – עובדים או ספקים), שכן עם תחילת פירוק מרצון חותם בעל התפקיד על תצהיר כושר פירעון (תצהיר שקובע שהחברה יכולה לפרוע את כל החובות שיש לה, ואם אין לה אז החותם באופן אישי יכול לפרוע חובות אלה).

  כמובן שאף אחד לא מעוניין לפרוע חובות של נושי החברה (אלא אם יש ערבות אישית – וחשוב לבדוק גם זאת), ולכן קודם לתחילת הפירוק חשוב לבצע את הבדיקות המקדמיות הנכונות.

  פירוק מרצון מבצעים גם כשפעילות העסק ממשיכה, אבל אין צורך שזאת תהיה במסגרת של חברה בע"מ, או שמעוניינים להעביר את הפעילות לגוף תאגידי אחר, ומשכך זוהי דרך להגן על האינטרסים של בעלי המניות, הנושים ושאר בעלי העניין המעורבים בחברה.

  חשוב לזכור – ביצוע של פירוק מרצון נכון, יכול להוביל לפטור אגרות מלא, מאגרות החובה של רשם החברות. ביצוע פירוק והתאמת מסמכים לא נכונים לפירוק – עלולה להוביל לתשלום האגרות באופן מלא.

  פירוק חברה מרצון מקוון

  פירוק חברה מרצון מקוון

  פירוק חברה יכול להתרחש בשני מצבים: פירוק חברה מרצון ופירוק חברה שלא מרצון. פירוק החברה באופן כללי משמעותו סיום חיי החברה כך שלא תהיה יותר ישות משפטית נפרדת. פירוק חברה מרצון מקוון יכול כשמו להתבצע רק כאשר הפירוק הוא מרצון. פירוק שלא מרצון יעשה דרך בית המשפט, כשלרוב העילה להליך זה היא חדלות פירעון: כאשר חברה אינה יכולה לשלם את חובותיה תוך 12 חודשים כפי שנדרש על מנת לפרק חברה מרצון. סיבות נוספות לפירוק החברה שלא מרצון הן סכסוך בין השותפים או אי יכולת לנהל את החברה. פירוק חברה מרצון מקוון יכול להתבצע גם כאשר זהו פירוק חברה מרצון רגיל וגם כאשר זהו פירוק מזורז.

  היתרונות של פירוק חברה מרצון מקוון

  הליך פירוק חברה מרצון מקוון מאפשר לכם לעבור את התהליך של פירוק מרצון בצורה הקלה והנוחה ביותר. במסגרת התהליך תקבלו ממשרד עורכי הדין המתמחה בכך את כל המסמכים שדורש רשם החברות כדי לקדם את פירוק החברה, אימות חתימה על תצהיר כושר פירעון שצריך להתבצע ע"י עורך דין, פרוטוקול אסיפה כללית, הכנת דוח מפרק, פרסום ברשומות וליווי מקצועי עד פירוקה הסופי של החברה. כאשר התהליך נעשה בצורה מקוונת, כל שנדרש מכם הוא מילוי מסמכים באונליין הנמשך מספר דקות. יתר הדברים נעשים ע"י משרד עורכי הדין המלווה אתכם, לרבות הצהרות דירקטורים והגשת המסמכים לרשם החברות לאחר בדיקה. הדבר חשוב כיוון שכאשר התהליך נעשה לבד וללא ליווי מקצועי לעיתים קרובות הדברים מסתבכים ונמשכים זמן רב רק כי הטפסים לא מולאו כמו שצריך או שלא צורפו כל המסמכים הנדרשים.

  לפרק את החברה- רק עם מומחים בתחום

  גם אם פירוק חברה נעשה מרצון, לא תמיד הנסיבות לכך הן משמחות, וגם אם הפירוק כן נעשה ממקום חיובי של התקדמות הלאה ורצון להקים חברה אחרת, כנראה שאין לכם את הזמן, הרצון ופעמים רבות גם הידע לעשות את הדברים כמו שצריך. לכן, פירוק מרצון של חברה מקוון וגם לא מקוון כדאי שייעשה בליווי משרד עורכי דין המתמחה בדיני חברות, מומחה בכל התהליכים הנדרשים בפירוק חברה מרצון. אנו במשרד עורכי דין לוי גלבוע עוסקים בתחום ובעלי ניסיון רב. אנו מצליחים ע"י ביצוע הדברים כפי שנדרש לחסוך ללקוחותינו זמן וגם תשלום אגרות. מוזמנים ליצור קשר בכל שאלה.

  פירוק חברה מרצון מחיר

  פירוק חברה מרצון מחיר

  המשמעות של חברה בע"מ בהשוואה לעסק שאינו כזה היא היותה ישות משפטית נפרדת. כיוון שחברה היא ישות משפטית נפרדת מבעליה, כאשר מעוניינים לפרק את החברה יש לכך  תהליך מסודר ולא קצר מול רשם החברות אותו מומלץ לעבור בעזרת משרד עורכי דין המתמחה בתחום ויש לו ניסיון בליווי פירוק חברות. רבים בודקים בשיחת ייעוץ עם עורך דין מהו פירוק חברה מרצון מחיר. אין כמעט לקוח שמגיע ליעוץ ולא משתכנע שזהו תהליך שכדאי מאוד לעבור בליווי מלא של עורך דין גם אם יהיה שכר טרחה מסוים על כך.

  פירוק חברה מרצון מחיר- מדוע לא לעבור את התהליך לבד

  כאשר בוחנים את הנושא של פירוק חברה מרצון מחיר ושוקלים האם להגיש את הבקשה באופן עצמאי או בליווי מלא של עורך דין מוגיעים למסקנה שלמרות שישנו מחיר המשולם לעורך הדין, נחסך הרבה מאוד כסף כשהדברים מבוצעים כמו שצריך. למשל, לא רבים הניגשים לתהליך באופן עצמאי יודעים שאם החברה לא היתה פעילה במשך מספר שנים והצטברו חובות עקב הצטברות של דוחות שנתיים ניתן לבקש החזר רטרואקטיבי על כל אותן שנים. כאשר התהליך מתבצע כמו שצריך הדבר יכול להביא לפטור מלא מאגרות חובה של רשם החברות. לכן, כששוקלים את העניין של פירוק מרצון חברה מחיר, יש לקחת בחשבון גם את התועלת של ליווי מלא.

  לפרק את החברה בעזרת בעלי ניסיון

  פירוק חברה מרצון אינו תהליך פשוט. הוא דורש התעסקות בבירוקרטיה רבה וגם ביצוע פעולות שיקדמו את התהליך כמו אסיפות של בעלי המניות שיאשרו את פירוק החברה. כאשר אתם בוחנים את הנושא של פירוק חברה מרצון מחיר ומשווים בין משרד עורכי דין אחד לאחר, בדקו קודם כל את הניסיון של המשרד בתחום, וודאו שהוא מתמחה ומתמקד בדיני חברות ותאגידים עם דגש על נושא פירוק חברות מרצון וגם שלא מרצון. הניסיון, הידע בחוקים הקשורים לעניין וגם ניסיון בהתנהלות מול רשם החברות הם קריטיים, יזרזו את התהליך וגם יחסכו לכם תשלומים מיותרים.

  אנו במשרד עורכי דין לוי גלבוע מתמחים בדיני חברות ובכל הקשור לפירוק חברות. אנו מלווים את לקוחותינו הן בפירוק חברה מרצון והן בפירוק שאינו מרצון עד להגעה לפירוק מלא של החברה. מוזמנים ליצור קשר.

  פירוק מרצון של חברה

  פירוק מרצון של חברה

  גם אם חברה אינה פעילה ואפילו אם חשבון הבנק בו התנהלו כספי החברה נסגר, הדבר אינו אומר שהחברה פורקה על פי חוק. השונה בין חברה לבין עסק הוא שחברה היא בעלת ישות משפטית נפרדת מכל אחד מבעלי המניות בה, גם אם יש בעלי מניות יחיד. לכן, פירוק מרצון של חברה הוא הליך משפטי. מדובר על תהליך לא קצר מול רשם החברות הדורש הגשת מסמכים ותצהירים, כינוס אסיפות, פרסום עניין הפירוק ברשומות ועוד. זהו תהליך מורכב הדורש עמידה בזמנים וביצוע הפעולות הנדרשות בצורה מדויקת. אחרת הדבר יגרום לתשלום אגרות מיותרות ובכלל לעיכוב התהליך. לכן, ליווי של משרד עורכי דין בעל ניסיון רב בתחום הוא חשוב ביותר.

  איך נעשה פירוק מרצון של חברה?

  פירוק מרצון של חברה יכול להתבצע כאשר הבקשה לפירוק מוגשת מצד בעלי המניות בחברה או מצד נושי החברה. כדי שהתהליך יובל ע"י בעלי המניות בחברה, עליהם להוכיח שיש לחברה יכולת פירעון החובות לנושיה תוך 12 חודשים ממועד הגשת הבקשה. הסיבות לרצון בעלי המניות לפרק את החברה יכול להיות רווחיות נמוכה שלה, רצון של שותפים מסוימים לפרוש, סכסוכים ובעיות בניהול ושליטה על החברה ועוד. תהליך הפירוק כולל קודם כל הגשת תצהיר חתום ע"י דירקטורי החברה שיש באפשרותה לפרוע את חובותיה תוך 12 חודשים מתחילת התהליך. לאחר מכן נערכת אסיפה של בעלי המניות וממונה מפרק מטעמם ויש על כך דיווח לרשם החברות. אז מפורסם עניין הפירוק ברשומות. לאחר פירעון החובות וסגירת כל ענייני החברה ישנו כינוס נוסף של בעלי המניות והגשת דו"ח סופי מטעם המפרק.

  מהו פירוק במסלול מקוצר?

  פירוק מרצון של חברה יכול להיות במסלול מקוצר כאשר מדובר על חברת יחיד בעלת דירקטור יחיד שאינה פעילה. אז הבקשה תוגש לרשם החברות לצד תשלום אגרה. יש גם למלא תצהיר אי פעילות דירקטורים ולדאוג לסגירת תיק החברה ברשות המיסים. בין אם מדובר על פירוק מרצון של חברה בהליך רגיל או מזורז, מומלץ לעשות זאת בעזרת משרד עורכי דין מנוסה שילווה את התהליך וידאג לכך שהכל מתנהל כפי שצריך. אנו במשרד עו"ד לוי גלבוע בעלי ניסיון רב בליווי חברות בתהליך הפירוק מרצון וגם כשזהו פירוק שלא מרצון דרך בית המשפט. מוזמנים ליצור קשר.

  תשאירו פרטים

  וניצור איתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן