תשאירו פרטים

וניצור עמכם קשר

  הקמת חברה

  רשם החברות הקמת חברה

  עם גדילתו של עסק וצמיחתו פעמים רבות עולה השיקול האם להפוך אותו מעסק לחברה, לרוב חברה בע"מ. ישנם שיקולים שונים שצריכים לעלות, לכאן ולכאן. בכל מקרה,  רשם החברות הקמת חברה הוא אחד הגופים החשובים שיש להכיר. רשם החברות הוא הגוף המפקח על רישום חברות. רשם החברות שייך לרשות התאגידים של המדינה, יחידה האחראית על רישום  חברות בע"מ וגם שותפויות. רשם החברות אחראי גם על כל הקשור לפירוק חברות וגם על בחינה ורישום של הגדלת הון של חברה.

  רשם החברות הקמת חברה- מאיפה מתחילים?

  אם הנושא של רשם החברות הקמת חברה מבלבל אתכם ואתם לא יודעים מאיפה להתחיל, חשוב קודם כל להבחין בין סוגים שונים של חברות. חברות יכולות להיות ממשלתיות, בהן לפחות מחצית מן הבעלות היא של המדינה, חברת ציבורית שהיא חברה הנסחרת בבורסה, חברה פרטית שהבעלים שלה הם אנשים פרטיים. בתוך חברה פרטית נכללת גם חברת יחיד שבה בעל המניות והדירקטור הוא אדם אחד בלבד. רוב המתעניינים בנושא רשם החברות הקמת חברה הם אנשים פרטיים, בין אם המקימים חברת רבים עם מספר בעלי מניות ודירקטורים ובין אם חברת יחיד. תהליך הרישום ברשם החברות שונה מעט כשזו חברת רבים לעומת חברת יחיד.

  תהליך הרישום ברשם החברות

  התנאים לרישום חברת יחיד ברשם החברות היא היותו של הבעלים ישראלי, ללא חובות בהוצאה לפועל ושאינו נחשב למפר חוק. ניתן להירשם באופן ידני או מקוון. כדי  שיבצע רשם החברות הקמת חברה יש להוסיף מסמכים כמו טופס בקשה לרישום חברת יחיד, בו תציינו גם שלוש אפשרויות לשם החברה. מעבר לכך יש להוסיף טופס תקנון חברה, טופס הצגת מסמכים לרישומה של החברה. אם ממלאים את הטפסים באופן ידני יש לשלוח אותם בדואר לרשם החברות. כאשר זו חברה פרטית שהיא חברת רבים, כל בעלי המניות הרשומים צריכים להיות אזרחי המדינה, ללא חובות בהוצאה לפועל ושלא יהיו מפרי חוק. כאן, מעבר לרישום הפרטים כפי שנדרש בחברת יחיד, יש להמציא מסמך הצהרה של בעלי מניות ודירקטורים. גם כאן יש לצרף גם טופס תקנון חברה. לאחר טיפול ואישור רשם החברות סטטוס החברה יהיה  רשום כפעיל.

  הקמת חברה אינה תהליך פשוט ויש לשים לב לעניינים משפטיים רבים. אנו בלוי גלבוע משרד עורכי דין מתמחים בדיני תאגידים וחברות כולל כל הקשור להקמת חברה והתנהלות מול רשם החברות. מוזמנים ליצור קשר.

   

  הקמת חברה רשם החברות

  הקמת חברה היא התקדמות של כמה צעדים קדימה ביחס לעסק. לרוב אדם או מספםר אנשפים לא יקימו חברה ברגע הראשון אלא תוך כדי התקדמות וצמיחת העסק מרצון לעשות ממנו משהו גדול ומשמעותי יותר. במסגרת הקמת חברה רשם החברות הוא הגוף שיש לפנות אליו כדי שהחברה תקבל תוקף משפטי ושהסטטוס שלה יהיה פעיל. בחירת הקמת חברה ולא עסק קשורה בין היתר לכך שחברה היא ישות משפטית בפני עצמה ושתביעת החברה אינה אומרת תביעת בעלי המניות באופן אישי. רבים בוחרים להקים חברה בע"מ בה אחריות בעלי המניות לגבי חובות היאן מוגבלת והם מחויבים לשלם חובות עד גובה סכום המניות בו הם מחזיקים.

  הקמת חברה רשם החברות- מה כולל התהליך?

  כדי שתתבצע הקמת חברה רשם החברות צריך לקבל מכם את כל הפרטים והטפסים הרלוונטיים. את הפרטים והמסמכים אפשר למלא ולצרף באופן ידני ולשלוח לרשם החברות שנמצא בירושלים או לעשות זאת באופן מקוון. הטיפול בהגשת בקשה באופן מקוון היא מהירה יותר וגם האגרה שתצטרכו לשלם כבר עם הגשת הבקשה תהיה נמוכה יותר מאשר אם תעשו זאת באופן ידני. הקמת חברה רשם החברות דורשת מילוי פרטים כמו שם המבקש, כתובתו ופרטים אישיים אחרים, טופס תקנון חברה שהוא חשוב מאוד, יש לתת שלוש אופציות לשם החברה. כאשר זו חברה שיש בה יותר מבעל מניות ודירקטור אחד, יש להמציא גם הצהרת בעלי מניות ודירקטורים.

  חשיבות ליווי עורך דין כבר מן ההקמה

  בשל היותה ישות משפטית בפני עצמה, מומלץ שילווה את התהליך עורך דין. אמנם כל עוד זו חברה פרטית חדשה אין צורך שהטפסים ימולאו ע"י עורך םדין או בצירוף חתימתו, אך בדיקת הטפסים שאתם ממלאים ע"י עורך דין מומחה בתחום תחסוך לכם בירוקרטיה וסחבת של הדברים ותמנע מצב של סירוב ע"י רשם החברות להקמת החברה. אם מדובר על חברה מחו"ל שמעוניינת להקים סניף בארץ הרישום מחייב כניסה למערכת ההזדהות הממשלתית ע"י עורך דין. מעבר לרישום עצמו, יכולים לצוץ לא מעט עניינים משפטיים ובירוקרטיים בהקמת החברה ובהרצה שלה בחודשים הראשונים לקיומה. ליווי של עורך דין המתמחה בענייני חברות ותאגידים יוכל להבא לפתרון בעיות כבר כשהן צצות ועוד לפני שיתגלגלו לכדי בעיה מורכבת.

  משרד עו"ד לוי גלבוע מתמחה בכל הקשור לחברות ותאגידים, כולל תהליך הקמת חברה רשם החברות ובכלל בפתרון בעיות שצצות בתחילת דרכה של החברה. מוזמנים ליצור קשר.

  תשאירו פרטים

  וניצור איתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן